مهندسی فضای سبز لتکا
تبدیل تراس یا بالکن به تراس گاردن

تبدیل تراس یا بالکن به تراس گاردن

اولین راه در راستای افزودن طراوت و سرزندگی به فضای تراس هر چند کوچک، کاشتن گیاه‌های پر حجم طبیعی است. این دست گیاهان را میتوان توسط چهارچوب‌های چوبی یا فلزی و یا با آسانی به وسیله نخ هدایت کرد و از آنها سقف ساخت که در این صورت هم فضای بالکن گرم‌تر و پر روح‌تر می‌شود و هم با استفاده از فضا در ابعاد و سطوح مختلف، در فضا صرفه جویی می‌شود.

تعبیه گل و گیاه بر روی دیوارها به گونه‌ای که قسمت کمتری از فضای مفید بالکن را اشغال کنند. منظور از فضای مفید بخشی است که میتوان در آن رفت و آمد کرد و در آن مبلمان تعبیه کرد و نشست. علاوه بر فلاورباکس استفاده از کوزه، آبنما و سایر وسایل تزئینی که رنگ و بوی بومی دارند، می‌تواند امکانی باشد در راستای ایجاد فضایی پر روح و صمیمی‌تر.

استفاده از نورپردازی مناسب می‌تواند فضایی ویژه به تراس ببخشد و همواره ما را به سوی خود جلب کند. استفاده از مواد طبیعی و خام همچون کنده‌های درخت در تراس احساسی از طبیعت در فرد بر می‌انگیزد و محیطی مناسب برای تجدید روحیه و تنفس هوای تازه مهیا می‌کند. قرار دادن مبلمان راحتی متناسب با ابعاد تراس میتوان فضایی گرم و نرم برای استراحت و تجدید روحیه ایجاد کرد که افراد را به خود می‌خواند. فضایی که در آن خستگی یک روز شلوغ سپری شده در فضاهای بسته و اداری رفع شود.

استفاده از مصالح متفاوت، گل و گیاه خاص، مبلمان مناسب و… همگی ترفندهایی است برای ایجاد فضایی دلچسب و متفاوت که خستگی و کسالت ناشی از زندگی آپارتمان نشینی را کاهش داده و به فرد طراوت و روحیه می‌بخشد.